Yazdır

Milli Piyango Ne Zaman Özelleşiyor?

Milli Piyango 10 yıllığına özelleşiyor! - Milli Piyango'ya ait şans oyunlarının özelleştirilmesi sürecine yardımcı olmak üzere Pglobal şirketi ile sözleşme imzalandı. 10 yıllığına şans oyunu devredilecek, devlet yüzde alacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), şans oyunlarının özelleştirilmesine ilişkin çalışmaları hızlandırdı. Bu kapsamda danışmanlık hizmeti alımı için Pglobal Küresel Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. ile sözleşme imzalandı. İkincil mevzuat, ihale dokümanları ve değer tespitine yönelik çalışmaların tamamlanmasının ardından, 2013'ün 2. çeyreğinde ihale ilanına çıkılması hedefleniyor.


İLK İHALE İPTAL OLMUŞTU

Şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle özelleştirilmesine ilişkin ilk ihale, 7 Mayıs 2009'da yapıldı ancak teklif sahiplerinin açık artırmada fiyatlarını yükseltmemeleri sonucunda iptal edildi.


Bu tarihten sonra, şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi yönteminin yanı sıra, idarenin kısa vadede şans oyunlarının işletimine yönelik ihtiyaç duyabileceği teknolojik altyapının karşılanması amacıyla şans oyunlarının düzenlenmesi ve bu kapsamdaki iş ve hizmetlerin tüzel kişilere yaptırılabilmesine de imkan tanıyan yasal düzenleme gerçekleştirildi.


HASILATTAN YÜZDE 25 PAY VERİLECEK

Karşılığı nakit olmak üzere şans oyunlarını planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresine ait olan lisans, 10 yıllık dönem için yeni bir operatöre/lisans sahibine, elde edilecek hasılattan belli oranda pay verilmesi suretiyle devredilecek.


Bu oran, her yıl için hasılatın yüzde 25'i, ayrıca şans oyunları satış gelirleri dışında elde edilecek diğer gelirlerin de yüzde 28'i şeklinde olacak. Bu dönem süresince de Milli Piyango İdaresi denetleme ve düzenleme görevini yürütecek.


Kaynak: Haber3 - http://www.haber8.com/ekonomi/milli-piyango-10-yilligina-ozellesiyor/haber-176569

 MİLLİ PİYANGO İDARESİ SONUÇLARI ! Kazandıran Numaralar...

Taze Reklam Ergüven Ajans Radyo Gerede MPİ Sonuçları
Gerede Haber Gerede Pazar Gerede Türk Siyaset Defteri

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

www.millipiyangokazananlar.com hakkında bilgi...

Milli Piyango İdaresi (MPİ, mpi gov.tr) tarafınadan kesinleşmiş, resmi sonuşları millipiyangokazananlar.com adresimizden yayınlamaktayız.

Piyango Sonuçları ise; Milli Piyango, Sayısal Loto (6/49), Şans Topu (5+1), Süper Loto (6/54) ve On-10 Numara'dan oluşmaktadır.

(MPİ) Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan ikramiye kazandıran çekiliş sonuçları sitemizde anında yayınlanmaktadır. Dilerseniz “www.MilliPiyangoKazananlar.com” adresimizi ziyaret ederek çekiliş, ikramiye kazandıran numaraları, büyük ikramiyeleri, özel çekilişleri, yılbaşı çekilişlerini takip edebilir devreden oyunları öğrene bilirsiniz. Milli Piyango,Sayısal Loto(6/49), Şans Topu(5+1),Süper Loto (6/54) veOn-10 Numara'dan haberdar olmak için www.millipiyangokazananlar.com'a tıklamanız yeterli...


miilipiyangokazananlar.com 01.11.2013 tarihde BiReklam.org adresi tarafından alınarak "Sosyal Proje" kapsamında yeni yayın hayatına başlamıştır.