Yazdır

Milli Piyango haram mı?

Bu konu beş ilahiyatçıya soruldu,tek kaynak Kur'an olmasına rağmen  beşi de farklı yorumladılar. Bir gerçekten farklı anlamlar çıkarmak kişisel ayrıcalık sayılabilir ama, bu davranışlar okuyucuyu yanıltmaktan öteye gidemez.

Görüşü sorulanlardan sadece, ilahiyatçı Beyza Bilgin Kur'an hükümlerine uygun cevap verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer isimleri ise teşhir etmek istemiyorum. Ne yazık ki; Kur'anı ezbere bilen bu şahıslar, bir şey sorulduğunda, kitap hükümlerini değil de kendi parlak yorumlarını öne çıkarmak istiyorlar. Kur'an hükümlerine biraz dikkat etseler, başlıktaki sorunun cevabını bulmakta zorlanmayacaklardır. Şimdi bu şahıslara bir ödev veriyorum:

 

"DEVLETİNİZİN KOYDUĞU KURALLARA UYUN"  hükmü kutsal kitabımızın  hangi süresinin kaç numaralı ayetidir?  Din adamlarımız değil piyangoyu, daha pek çok konuyu bu ayetle çözüme ulaştırabilirlerdi.

 

İnanç çok duyarlı bir konu olduğu için, insanların kendi kararlarına saygı göstermek gerekiyor. Milli Piyangoyu haram gören ondan uzak durur, helal kabul eden bilet alır. Devlet kontrolünde olduğu ve belli kurallara uyulduğu için, ayetle bağdaştığını düşünebiliriz. Çok farklı şartlanmış ve kesinlikle  haram diyenler de olabilir . Hiç kimse birbirlerinin inançlarını hakir görmemeli. Yılların birikimlerini bir anda değiştirmek mümkün değildir. Haram diyenler de, bunu kendi yaşantıları ile sınırlı tutabilmeli  ,diğer insanlarla tartışmamalı.

 

İnanç konusunda çok duyarlı okuyucularıma önerim: Kur'anı mutlaka kendilerinin okumaları ve gerçekleri oradan öğrenmeleridir. Başkalarının aktardıkları eksik veya yanlış olabilir. Nihayet, bize emanet edilmiş bir yaşamı bir ömür boyu surdürmekteyiz, kim bile bile yanlış yapmak ve günah işlemek ister? Olabildiğince kusursuz bir yaşam herkesin ideali olmalı

 

Yeni yılı yaşamınızda yeni bir sayfa kabul ederek, olumsuzluklardan uzak nice yıllar geçirmenizi dilerim.MİLLİ PİYANGO İDARESİ SONUÇLARI ! Kazandıran Numaralar...

Taze Reklam Ergüven Ajans Radyo Gerede MPİ Sonuçları
Gerede Haber Gerede Pazar Gerede Türk Siyaset Defteri

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

www.millipiyangokazananlar.com hakkında bilgi...

Milli Piyango İdaresi (MPİ, mpi gov.tr) tarafınadan kesinleşmiş, resmi sonuşları millipiyangokazananlar.com adresimizden yayınlamaktayız.

Piyango Sonuçları ise; Milli Piyango, Sayısal Loto (6/49), Şans Topu (5+1), Süper Loto (6/54) ve On-10 Numara'dan oluşmaktadır.

(MPİ) Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan ikramiye kazandıran çekiliş sonuçları sitemizde anında yayınlanmaktadır. Dilerseniz “www.MilliPiyangoKazananlar.com” adresimizi ziyaret ederek çekiliş, ikramiye kazandıran numaraları, büyük ikramiyeleri, özel çekilişleri, yılbaşı çekilişlerini takip edebilir devreden oyunları öğrene bilirsiniz. Milli Piyango,Sayısal Loto(6/49), Şans Topu(5+1),Süper Loto (6/54) veOn-10 Numara'dan haberdar olmak için www.millipiyangokazananlar.com'a tıklamanız yeterli...


miilipiyangokazananlar.com 01.11.2013 tarihde BiReklam.org adresi tarafından alınarak "Sosyal Proje" kapsamında yeni yayın hayatına başlamıştır.